Skip to main content

W internecie pojawiły się doniesienia o możliwym debiucie nowej gry z serii Prince of Persia jeszcze w bieżącym roku. Mimo że ostatnio mieliśmy okazję poznać wyjątkową (i pozytywnie ocenioną) odsłonę serii, wygląda na to, że w planach jest coś całkiem świeżego. Ubisoft nie zamierza porzucać tej serii, a nad kolejnym tytułem pracować ma doświadczone studio.

Prince of Persia może powrócić wcześniej, niż przypuszczaliśmy

Na początku roku zadebiutował Prince of Persia: The Lost Crown, który skutecznie przyciągnął uwagę graczy. Choć nie był to “wielki” tytuł z serii, jego powrót do źródeł i dopracowana rozgrywka sprawiły, że zyskał on uznanie wśród fanów. Gra otrzymała pozytywne recenzje od krytyków i zanotowała zadowalającą sprzedaż. Był to tytuł mniejszy niż produkcje AAA, ale jego sukces cieszy, biorąc pod uwagę, że rynek nie narzeka na nowości.

Gra ma się wyróżniać częstymi i ważniejszymi darmowymi aktualizacjami. Twórcy planują aktywne wsparcie tytułu, choć na razie nie wiadomo, jak długo ma trwać okres wczesnego dostępu. Styl gry ma być inspirowany komiksami belgijskimi i francuskimi. Nie będzie to “wielka” część serii, ale raczej kolejna intrygująca mieszanka, wydobywająca esencję marki Prince of Persia.

Na ostateczny kształt gry wpływ będą mieli gracze. Produkcja będzie ewoluować, a twórcy uważnie będą wsłuchiwać się w głos społeczności. Możemy więc przygotować się na uważne obserwowanie rozwoju gry.

Czytaj więcej:  Jak korzystać z gestów nawigacyjnych na telefonie z systemem Android?