Skip to main content

PlayStation 5 to najnowsza konsola od Sony, która zadebiutowała na rynku w 2020 roku. Jednak spekulacje na temat nowej, mocniejszej wersji konsoli – PlayStation 5 Pro – krążą już od dawna. Co wiadomo na temat mocy tej nowej konsoli?

Częstotliwość taktowania procesora:

PlayStation 5 Pro będzie miała zwiększoną częstotliwość taktowania procesora w porównaniu do oryginalnej wersji konsoli. Według doniesień, nowa konsola będzie miała procesor o częstotliwości taktowania 3,5 GHz, podczas gdy oryginalna wersja ma procesor o częstotliwości taktowania 3,2 GHz.

Pamięć RAM:

Pamięć RAM w PlayStation 5 Pro również zostanie zwiększona. Według doniesień, nowa konsola będzie miała 18 GB pamięci RAM, podczas gdy oryginalna wersja ma tylko 16 GB. To oznacza, że nowa konsola będzie mogła obsługiwać większe i bardziej złożone gry.

Dysk twardy:

PlayStation 5 Pro będzie miała szybszy dysk twardy niż oryginalna wersja konsoli. Nowa konsola będzie miała dysk SSD o prędkości transferu danych 5,5 GB/s, podczas gdy oryginalna wersja ma dysk o prędkości transferu danych 2,4 GB/s. To oznacza, że gry będą się szybciej ładować na nowej konsoli.

Grafika:

PlayStation 5 Pro będzie miała lepszą grafikę niż oryginalna wersja konsoli. Nowa konsola będzie miała kartę graficzną o mocy 10,28 TFLOPS, podczas gdy oryginalna wersja ma kartę graficzną o mocy 8,2 TFLOPS. To oznacza, że gry będą wyglądać lepiej na nowej konsoli.

Cena i data premiery:

Sony jeszcze nie ogłosiło oficjalnie, kiedy i za ile będzie dostępna PlayStation 5 Pro. Jednak spekuluje się, że nowa konsola będzie kosztować około 600-700 dolarów i zostanie wydana w 2023 roku.

Podsumowanie:

PlayStation 5 Pro to nowa, mocniejsza wersja konsoli od Sony, która ma być wydana w najbliższych latach. Nowa konsola będzie miała zwiększoną częstotliwość taktowania procesora, więcej pamięci RAM, szybszy dysk twardy i lepszą grafikę niż oryginalna wersja. Cena i data premiery jeszcze nie zostały oficjalnie ogłoszone, ale spekuluje się, że nowa konsola będzie kosztować około 600-700 dolarów i zostanie wydana w 2025 roku.